piątek, 18 października 2013

SMOLEŃSK- tysiąc pytań zero odpowiedzi.....

Zacznę od tego , że nie interesuje mnie żadna partia polityczna rządząca w tym kraju!
Zakłamanie w polskim rządzie sięgnęło dna- ale...
Nazwano mnie ostatnio ciemnym człowiekiem bo gdzieś napisałem cyt" zginęli w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach". Ktoś mi odpisał że jestem ciemnotą tego narodu, i wszystko jest już dawno wyjaśnione a pis robi wokól tego cyrk!!!!
 OTÓŻ NIE!- nie wszystko zostało wyjaśnione i pewnie i za sto lat nie poznamy prawdy i tego co tam tak na prawdę się wydarzyło!
Nigdy nie przepadałem za braćmi Kaczyńskimi i nie zmienił tego nawet ten (przyjmijmy że) wypadek! Nie zmienia to jednak faktu, że Lech Kaczyński był moim i waszym prezydentem a ludzie którzy z nim zginęli byli przedstawicielami Polskiego rządu, czyli nas wszystkich, więc nie powinno nikogo dziwić , że większość z nas chce poznać PRAWDĘ!
W zasadzie to już jest nie istotne czy był tam zamach czy wypadek! Ja chciałbym tylko wiedzieć, czy tego wypadku można było uniknąć, a jeśli tak to kto tak na prawdę jest za to odpowiedzialny!!!
Niestety nie przekonuje mnie wina pilotów
- po pierwsze nie byli to jacyś tam piloci tylko jak się domyślam najlepsi w owym czasie do dyspozycji prezydenta!
- po drugie jeśli mieli by na rozkaz lądować, nie wykonali by tego rozkazu jeżeli by mieli  cień wątpliwości że mogą narazić życie prezydenta( byłem w wojsku, nie zależnie od konsekwencji ,ja bym nie wykonał)
Wniosek?
Prawdopodobnie do końca nie byli świadomi tego że za chwilę samolot się rozbije!!!
Jeśli tak to jaka była przyczyna tego stanu rzeczy?
(teraz to tylko dygresje)
- jeśli brakło paliwa- to kto jest odpowiedzialny za to że nalał za mało?
- jeśli były złe mapy- kto je dostarczył na pokład?
-jeśli byli źli piloci- kto ich desygnował i dlaczego?
-jeśli.... ect, ect...
Dobrze, wypadek! OK!
Dlaczego do tej pory nie wrócił do polski wrak (własności polskiego rządu) samolotu? jeśli nie mam nic do ukryci, to proszę -zabierajcie go i badajcie u siebie!
No tak ale spadł na terenie Rosji- czyli jest rosyjski!
Czy jeśli na twoje pole spadnie samolot, to tylko oddajesz ciała , a samolot jest TWÓJ?
Prawo międzynarodowe działa tak samo- Własność rządu jakim jest wrak samolotu musi zostać zwrócona prawowitemu właścicielowi! (prawo międzynarodowe dot katastrof lotniczych)
Ale jest jeden wyjątek, mianowicie- musi zostać zwrócona PO ZAKOŃCZENIU WSZYSTKICH POSTĘPOWAŃ WYJAŚNIAJĄCYCH NA TERENIE KRAJU W KTÓRYM DOSZŁO DO WYPADKU! i tu jest cały problem! Jeśli Rosjanie nie zamkną postępowania wyjaśniającego to wcale nie muszą oddawać wraku! I wcale nie musi takie postępowanie dotyczyć samej katastrofy! Może właściciel brzozy wytoczyć postępowanie o zniszczenie mienia w którym to wrak będzie kluczowym dowodem w sprawie!!! Tak to może się toczyć latami potem właściciel lasu za zniszczenia itd, itp.....
Więc co takiego mają do ukrycia, że nie pozwolą nam sprowadzić wraku do Polski????
Druga sprawa- CYRK MACIEREWICZA WOKÓŁ KATASTROFY...
Zakładam się z każdym o duże piwo, że nawet pis i Jarosław, nie bardzo wierzą w zamach???
Więc po co ten cyrk?
Wyjaśnienie tej kwestii jest banalnie proste...
po pierwsze- też chcą znaleźć winnych tej katastrofy- nie chcą dopuścić do zamknięcia sprawy przez prokuraturę wszelkimi możliwymi sposobami!( im dłużej się ktoś w tym grzebie, to może ktoś przez przypadek natknie się na coś co pozwoli wyjaśnić prawdziwą przyczynę katastrofy)
po drugie- nie ważne co się mówi, ważne byle się mówiło dużo w mediach!( w prosty sposób można odwrócić uwagę społeczeństwa od rzeczy ważnych dla kraju)
po trzecie-nabicie elektoratu po przez współczucie i dyskredytowanie obecnie rządzących( obrzydliwe, ale prawdziwe)
po czwarte-najbardziej istotne- jeśli ktoś z naszych bliskich zginąłby w jakiejkolwiek katastrofie, a my byśmy mieli jakikolwiek cień wątpliwości, co do wyjaśnień tzw ekspertów ,też za wszelką cenę staralibyśmy się wyjaśnić przyczynę i poznać winnych....
Sprawa ostatnia!
Dlaczego obecny polski rząd za wszelką cenę nie próbował odzyskać wraku i czarnych skrzynek???? Też mają coś za kołnierzem???? No tak? przecież czarne skrzynki potrafią odczytać tylko rosjanie! Czy naprawdę naszych informatyków i matematyków uważają za debili? TO MY ODSZYFROWALIŚMY ENIGMĘ!!!! Czy te kopie co dostaliśmy nie były zmanipulowane?Dlaczego wiadomość o śmierci prezydenta, nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, a już marszałek planuje przejęcie władzy? Dlaczego R Sikorski dzwoni do koordynatora z pytaniem " czy już coś wiecie o katastrofie?" Dlaczego koordynator był zdziwiony? Czy nie powinno być odwrotnie?
CZY....
czy....
czy...
dlaczego....
DLACZEGO.... 
Pytań jest zbyt dużo, odpowiedzi nie wiele ,więc czy naprawdę wszystko już zostało wyjaśnione? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz